תחילת הדרך של החברה

ג'וזף ריקו (איטליה, 1957-1876) למד בפנימיה דתית ליד נפלס כשהתגלה כשרונו הגדול למוזיקה. כשהיה נער, הוא ואחיו ליברטו ברחו מבית הספר, עלו על ספינה ונמלטו לאמריקה, שעבורם סימלה את ארץ האפשרויות וההזדמנויות הבלתי נגמרות למוחות צעירים וחדשניים כשלהם. ג'וזף היה נגן נבל, פסנתר וגיטרה, בעוד אחיו ניגן על מנדולינה וכינור. בזכות מאמציהם הרבים, שניהם נעשו מוזיקאים מוכרים בשיקגו ובניו יורק. ג'וזף ריקו החל להלחין ולנצח על תזמורות, ובהמשך עבר לפריז שם נחלה לו הצלחה רבה. יצירותיו מתנגנות באולמות הקונצרטים עד היום.

בשנת 1926 ,אחיינו של ג'וזף, פרנק דה מישל, שהיה נגן קלרינט בסטודיו של וולט דיסני, כתב מכתב לדודו בו תיאר עד כמה קשה ומתסכל למצוא עלים לכלי נשיפה באיכות גבוהה בלוס אנג'לס. הוא כתב: "דוד ג'ו, אתה מוזיקאי כה מצליח בפריז, אני בטוח שתוכל למצוא עבורי עלים לכלי נשיפה". ג'וזף נענה לבקשה של אחיינו ושלח מספר עלים לכלי נשיפה עבורו. מספר שבועות לאחר מכן, קיבל מכתב נוסף מאחיינו, בוא נאמר: "חבריי כל כך אהבו את העלים לכלי נשיפה ששלחת, שלא נשאר לי שום דבר לעצמי. התוכל לשלוח לי עוד?" לאחר סדרה של מכתבים זהים נוספים, ספק העלים של ג'וזף אמר לו בצער שעקב מחסור בקני סוף אין באפשרותו להמשיך למכור את העלים. למשמע הבשורה, אחיינו שאל את ג'וזף אם יוכל לפחות לשלוח קני סוף על מנת שינסה להכין בעצמו עלים לכלי נשיפה. ג'וזף נענה לבקשה ושלח מבית הקיץ שלו בדרום צרפת 350 קילוגרם של קני סוף הישר לאמריקה.
על מנת לכבד את דודו, פרנק שאל אם יוכל להשתמש בשמו כדי להשיק את ליין העלים לכלי נשיפה הראשון שלו- 'ריקו' 'Rico'. זמן לא רב לאחר מכן, פרנק דה מישל מצא ארבעה שותפים, ביניהם המוזיקאי והמהנדס רוי ג'יי מייר, יחדיו הקימו את המפעל הראשון של Rico.

הימים הראשונים של ריקו

הסיפור מאחורי עיצוב ופיתוח עלי כלי הנשיפה האהובים והנמכרים בעולם, מתחיל בהופעתו של רוי ג'יי מייר כנגן סקסופון וקלרינט בסצינה של שנות ה-20. כבר אז הוא גילה עניין רב בפיתוח, וחקר סאונד, מוזיקה וכלי נשיפה, ובמהרה הפך לאחד הנגנים העסוקים בתקופה, כחבר בלהקתו של פול ויטמן, הרכב כוכבים שרץ בשנות ה20- וה-30.
לאורך הקריירה שלו, מייר הצליח לשלב את עניינו בצד הטכני של עולם המוזיקה יחד עם הופעתו החיה. הידע שצבר כנגן וירטואוז, יחד עם הבנת אופי העלה והכלי, סייעו רבות בתכנון היצירתי והפיתוח של המכשור והשיטות איתם נוצרו עלי ריקו Rico.
מייר ביצע אלפי מבחנים ובדקים על מנת להחליט על השילוב הייחודי של מידות מדויקות ועוצמת ההתנגדות של עלה כלי הנשיפה. הוא למעשה תכנן את הכלי הראשון בעזרתו ניתן היה למדוד זאת. מורשתו של מייר, הכוללת בתוכה את כח ההמצאה ותשומת לב לפרטים, חיה עד היום בחברת ריקו Rico, שהושפעה והשפיעה לאורך ההיסטוריה על דורות של הנגנים הטובים ביותר.

הכל מתחיל בקנה הסוף

ייצור עלי כלי הנשיפה הטובים ביותר מצריך את קני הסוף הטובים ביותר, בזמינות אולטימטיבית. לחברת ריקו RICO אובססיה רבת שנים עם גידול עם גידול קני סוף באיכות גבוהה. מעל 30 שנה שהחברה מגדלת ומטפחת מטעי קני סוף באזור צרפת ובארגנטינה, ולמעשה חברת ריקו Rico היא היחידה בעולם שמגדלת בעצמה 100% מקני הסוף בהם היא משתמשת. הדבר מבטיח ליווי מלא ובקרה עקבית של תהליך הייצור מהרגע הראשון.
לקנה סוף שנשתל לוקחות שנתיים שלמות של צמיחה לפני שניתן לקטוף אותו ולהשתמש בו כעלה לכלי נשיפה. במהלך הזמן הזה, קנים שלא עומדים במידות הנכונות נעקרים ידנית, ורק אלו העומדים בדרישות נותרים בשדות לצמיחה. במהלך החורף נעשה הקטיף הידני של הקנים הבוגרים, בתקופה של בין חודשיים לשלושה, בעוד תהליך עיבוד קני הסוף כולל קילוף, ייבוש, תפירה ואיחסון לאורך זמן. נגני סקסופון וקלרינט יכולים להיות רגועים לדעת שחברת ריקו Rico לא נמהרת לשחרר את העלים, וממתינה בסבלנות רבה עד ליישון וייבוש מוחלט של העלה, איתו ניתן להגיע לסאונד הזהב, הכל כך ייחודי ובלתי מתפשר של החברה.

המיזוג עם חברת דדריו האגדית

בשנת 2004 ,חברת ריקו Rico נרכשה ע"י חברת דאדריו Daddario, היצרנית מהגדולות בעולם לאביזרי כלי נגינה. דאדריו, עסק בבעלות ובניהול משפחתי, מבססת את הצלחתה על תשוקה עזה לחדשנות ואיכות, ומחלקת המחקר והפיתוח של החברה מהווה את אחד מיתרונותיה הגדולים. בהובלת ג'יימס דאדריו, מחלקת ההנדסה של החברה אחראית לאין ספור פטנטים וחידושים בתחום אביזרי כלי הנגינה.
שנות ה-60 המאוחרות הביאו דור נוסף של בן משפחת דאדריו, ג'ון הבן, לעסק המשפחתי. לג'ון דאדריו האב היו חמישה ילדים אשר כולם הכירו היטב את עולם המיתרים, ועזרו לאביהם בעסק כילדים. כולם חולקים זיכרון משותף של זמן משפחתי מסביב לשולחן האוכל בערב חמים, לוגמים קפה, צופים בטלוויזיה, מלפפים מיתרים ומכניסים אותם למעטפות, מוכנים לשליחה ללקוחות.
דאדריו Daddario השקיעו מליוני דולרים, טכנולוגיות חדשות ובקרות איכות נוספות בחברת ריקו Rico .כל אספקט בתהליך ייצור עלי כלי הנשיפה של החברה השתדרג, משתילת הקנים ועד למכונות הייצור, ומה שביניהם.
התשוקה של חברת ריקו Rico לאיכות לא מתפשרת, והמחויבות שלה לאומנות ולמוזיקאים, הובילו למהפיכה של ממש עבור נגני כלי נשיפה. עלי כלי הנשיפה של ריקו Rico הם הבחירה הראשית של נגני הקלרינט והסקסופון, בכל הרמות, ומנוגנים בסימפוניות היוקרתיות בעולם, בקונסרבטוריונים, ובמועדוני הג'אז.
בשנת 2006 ,ריקו Rico פיתחה את מכונת ייצור העלים האוטומטית המדויקת ביותר בעולם. כל מוצר נמדד לפי רמת התנגדות הקטנה יותר מסיב השערה, וכל משטח המכונה מפולש לחלוטין, להשגת התוצאה המושלמת.