רמו ד. באלי היה חלוץ ואיש חזון בתחום כלי ההקשה. בשנת 1957, הוא המציא את עור התופים הסינטטי המצליח הראשון, שמאז הפך לסטנדרט בתעשייה עד היום.
למשך מעלה מ-60 שנה, חברת רמו Inc Remo. שינתה את כללי המשחק פעם אחר פעם, והביאה בעקביות חידושים פורצי דרך, שכל עולם התופים התיישר לפיהם. בסופו של דבר, כשזה נוגע למומחיות החברה כיצרנית עורות תופים, דבר לא מתקרב ליתרונות המוזיקליים הטכניים של עורות רמו REMO.

תחילת הדרך של החברה

הסיפור של רמו התחיל לאחר מלחמת העולם השנייה, כאשר נעשו ניסויים בפוליאסטר מסוג Mylar ,®שפותח ע"י חברת DuPont®. בזמן המלחמה, פוליאסטר זה היה בשימוש כיריעה חסינת חום בטיסות סיור ליליות . החומר, שהתגלה כעמיד בצורה יוצאת דופן, זול, חסין מים, הציג יציבות טונאלית גבוהה ועקביות בקשיחותו, הצית את דמיונו של רמו ד. באלי, שהיה מתופף מצליח. רמו החל את המורשת שלו עם עור התופים Weatherking® עור התופים הסינטטי המצליח מסחרית הראשון בהיסטוריה.

הפיתוחים והאיכויות הטכנולוגיות של רמו - Remo

לאורך שנות ה-60, ה-70 וה-80, רמו המשיך לחדש ולפתח את התחום, והפך למומחה עורות תופים בקנה מידה עולמי בכל קטגוריה, החל מכלי הקשה ותופי תזמורות וכלה בסגנונות הג'אז, הבלוז והרוק.
החדשנות הטכנולוגית, שלא עלתה על הדעת בתחום עורות התופים לפני כן, נסקה לגבהים חדשים בזכות למינציות, תהליכי ייצור וציפויים שנמצאו במוצרי פיתוח של רמו, ביניהם RPinstripeTM , Sound Controlled, Smooth WhiteTM , Powerstroke®, Fiberskyn®, Suede®, Renaissance®, Nuskyn®, Skyndeep®
TMComfort Sound Technology.
ההבנה העמוקה של מבנה וסאונד עור תוף אידיאליים, במהרה נהפכו לבסיס ליישומים נוספים של חברת רמו בתחומים מגוונים כמו מערכות תופים, תופי מצעדים, קונצרטים, שחזורים, תיפוף בתחום בריאות הגוף והנפש, וכלי הקשה אתניים.

שנת 1983 - השקת ליין מוצרים חדש

בשנת 1983, רמו השיקו את קו המוצרים שלהם לכלי הקשה אתניים, בשימוש Acousticon®, סיב עץ 100% ממוחזר. התוצאה הייתה גדולה מעבר למצופה, והגדירה מחדש את עולם כלי ההקשה, זאת בזכות התוף הקל, העמיד, ובעל הסאונד הנהדר שפיתחה החברה. מכאן הדרך לפיתוחים נוספים בתחום הכלים האתניים ושחזורים היסטוריים הייתה קצרה, מה שעזר רבות ליצירת והתגבשות קהילת המתופפים העולמית.

 

רמו באלי. מייסד חברת רמו.

1927-2016

כל מי שנחשף למעגל מתופפים, ג'ם סשן או הופעה, יודע את עוצמת ההשפעה של הקצב. הוא נע, מרגש ומעורר השראה. בין אם בפינות רחוב, בפארקים, בחופים, במרכזים קהילתיים, בקונצרטים ובבתי ספר, התוף הוא כלי המחבר את כולנו ברמה עמוקה, הוא כלי אינטראקטיבי בתוך הקהילה, הוא משפר את רמת החיים ומוסיף להם צבע רב וחיות. חברת רמו שמה לעצמה מטרה להנגיש את הקסם הזה לכולם. בזכות מאמצי החברה הכבירים, גם הנגנים המקצועיים, החובבים, הילדים, המבוגרים, וגם אוכלוסיות בסיכון ובעלי מוגבלויות זוכות לחוות את האושר שבתיפוף.
מאז ומעולם חברת רמו עמדה בחוד החנית של ייצור בר קיימא, והייתה הראשונה להציג באופן מוצלח תחליף לעור עגל ולתופי עץ מסורתיים, בעזרת טכנולוגיות ופיתוחים ייחודיים. למעלה מכמה שנים ברציפות שחברת רמו זוכה פעם אחר פעם בפרסים סביבתיים, ולא חודלת לרגע להגדיר מחדש את עולם התופים תוך צמצום טביעת הרגל האקולוגית.
ההתמקדות של החברה היא בפיתוח והשקת כלי נגינה, תוכניות ומוצרים נלווים המתאימים לכל רמה וקטגוריה בעולם התופים. המאמצים השותפים האלה הם מה שהפך את חברת רמו למנהיגה עולמית בתעשיות ההקשה, אורח החיים, והסיוע לבעלי צרכים מיוחדים.